PSC12K-090-R Phihong Wall Mount AC Adapters 10W 9V 1.11A UK Plug
Part Nnumber
PSC12K-090-R
Description
Wall Mount AC Adapters 10W 9V 1.11A UK Plug
Producer
Phihong
Basic price
The product with part number PSC12K-090-R (Wall Mount AC Adapters 10W 9V 1.11A UK Plug) is from company Phihong. Minimal order quantity is 1 pc.
Phihong Product Category: Wall Mount AC Adapters RoHS:  Details AC Plug included/required: Included Region: United Kingdom Mounting Style: Wall Input Voltage Range: 90 VAC to 264 VAC Number of Outputs: 1 Output Output Power Rating: 10 W Output Voltage-Channel 1: 9 V Output Current-Channel 1: 1.11 A Commercial/Medical: Commercial DC Output Connector: 2.1 mm Barrel Plug Brand: Phihong DC Output Lead Length: 1.2 m Efficiency: Level V
Following Parts
Random Products
(keyword PSC12K-090-R Phihong Wall Mount AC Adapters 10W 9V 1.11A UK Plug)